Consiliul Local al Municipiului Ploieşti

Văzând Expunerea de motive a Domnului Primar al Municipiului Ploieşti şi Raportul de specialitate al Direcţiei “Integrare Europeana-Relatii Externe”, în vederea susţinerii propunerii de atribuire a Titlului de Cetăţean de Onoare al Municipiului Ploieşti Domnului Gabriel Dobre – realizator TV.

Având în vedere Hotărârea nr. 28/26.02.2003 a Consiliului Local al Municipiului Ploieşti, prin care s-a aprobat Regulamentul de Protocol pentru acordarea Titlului de Cetăţean de Onoare al Municipiului Ploieşti, precum si constituirea Consiliului de Onoare al Municipiului Ploiesti;

În temeiul art. 38, lit.V, din Legea nr. 215/2001 privind Administraţia Publică Locală si Regulamentul de Organizare si Functionare al Consiliului Local al Municipiului Ploiesti,

H O T Ă R Ă Ş T E:

Articol unic:

Se conferă Titlul de Cetăţean de Onoare al Municipiului Ploieşti realizatorului TV GABRIEL DOBRE, pentru exemplarul său efort de voinţă şi conduită civică, precum şi pentru implicarea activă şi diversă în viaţa comunităţii, pentru contribuţia deosebită la promovarea valorilor culturale şi morale în spaţiul comunitar.

Dată în Ploieşti, astazi 27 mai 2005

PREŞEDINTE DE ŞEDINŢĂ,

Gheorghe Moraru

CONTRASEMNEAZĂ SECRETAR,

Maria-Magdalena Mazâlu