Consiliul Local al municipiului Ploiești:

vazand Raportul-expunere de motive al consilierului Nicolae Oprea si al Directiei Administrarea Domeniului Public si Privat prin Serviciul Urmarire si Evidenta Patrimoniu, prin care se propune preluarea in domeniul public al municipiului Ploiesti a grupurilor de pompare apa rece montate in PT11 Centru, CT Bucov, PT13 Centru, PT3 Sud, PT14 Democratiei si transmiterea in administrare catre Regia Autonoma de Termoficare Ploiesti;

avand in vedere prevederile Legii nr. 213/1998 privind proprietatea publica si regimul juridic al acesteia;

in temeiul Legii nr. 69/1991, republicata in 1996, privind administratia publica locala,

H O T Ă R Ă Ș T E:

Art. 1
Aproba preluarea in domeniul public al municipiului Ploiesti a grupurilor de pompare apa rece montate in PT11 Centru, CT Bucov, PT13 Centru, PT3 Sud, PT14 Democratiei, conform procesului-verbal de receptie anexa la prezenta hotarare din care face parte integranta.

Art. 2
Aproba transmiterea mijloacelor fixe de mai sus in administrare catre Regia Autonoma de Termoficare Ploiesti.

Art. 3
Serviciile de specialitate ale Primariei precum si regia Autonoma de Termoficare Ploiesti vor aduce la indeplinire prevederile prezentei hotarari.

Data in Ploiesti, astazi, 22 decembrie 2000

Preşedinte de sedinta,
Costica Draghici

Contrasemneaza,
Secretar,
Maria Magdalena Mazalu