Consiliul Local al municipiului Ploiesti:

văzând Raportul – expunere de motive, al Primarului municipiului Ploieşti şi al Direcţiei Gestionare Patrimoniu, prin care se propune la solicitarea Regiei Autonome de Transport Public Ploieşti, atribuirea în folosinţă gratuită a suprafeţei de 8,00 m.p defalcată pe zone în 9 staţii de autobuz şi tramvai necesae amplasării panourilor de afişaj electronic pentru informarea călătorilor;

ìn temeiul art. 12 alin. (1), (2), (3) şi art. 17 din Legea nr. 213/1998 privind proprietatea publică şi regimul juridic al acesteia;

ìn temeiul art. 38 literele f, g, m din Legea nr. 215/23.04.2001 – Legea administraţiei publice locale.

H O T Ă R Ă Ş T E:

Art. 1   
Aprobă transmiterea în folosinţă gratuită către RATP Ploieşti a suprafeţei totale de 8,00 mp teren, defalcat pe zone în cele 9 staţii de autobuz, tramvai şi troleibuz, identificate conform Anexei 1, în vederea amplasării panourilor de afişaj electronic pentru informarea călătorilor.

Art. 2    Direcţia Gestionare Patrimoniu si Regia Autonoma de Transport Public Ploiesti va aduce la îndeplinire prevederile prezentei Hotărâri.

Dată în Ploiești, astăzi, 30 octombrie 2021

Președinte de ședință
Eugen Marinoiu

Constrasemnează,
Secretar,

Maria-Magdalena Mazâlu