Consiliul Local al municipiului Ploieşti,

vazand expunerea de motive a Primarului municipiului Ploiesti si raportul Administratiei Domeniului Public si Regiei de Termoficare, prin care se propune aprobarea preluarii cu titlu gratuit a materialelor si componentelor rezultate din dezafectarea retelei de termoficare si a punctelor termice;    

avand in vedere Hotararea Consiliului Local nr. 17/1996 modificata prin H.C.L. nr. 36/1996 si 153/2001, privind  infiintarea si organizarea Administratiei Domeniului Public;

in temeiul  art. 126  din Legea nr. 215/2001 privind administratia publica locala,

H O T Ă R Ă Ș T E:

Art. 1    
Aproba preluarea cu titlu gratuit a materialelor si componentelor rezultate din dezafectarea retelelor de termoficare si a punctelor termice ca urmare a aplicarii programelor de modernizare cu sprijin BERD.

Art. 2    
Predarea materialelor si componentelor rezultate din dezafectarea retelelor de termoficare si a punctelor termice se va face pe baza de proces verbal semnat de ambele institutii.

Art. 3    
Prevederile prezentei hotarari vor fi aduse la indeplinire de către Administratia Domeniului Public Ploiesti si Regia de Termoficare Ploiesti.

Dată în Ploiești, astăzi, 5 septembrie 2021

Președinte de ședință
Ioan Dumitrescu

Constrasemnează,
Secretar,

Maria-Magdalena Mazâlu